Daha Önce Kararmaya Başlayan Bir Muzu Yediniz mi? VÜCUDUNUZA Ne Yaptığını Görünce Şok Olacaksınız!

8412
SHARE

banana

Muz diğer egzotik meyvelerin arasında popülerliğini biraz yitirmiş gibi durmaktadır. Fakat gerçek şu ki, muz doğanın en underrated meyvesidir.

Bize ihtiyacımız olan birçok besleyici maddeyi sunmakla kalmaz, aynı zamanda mineral, vitamin, lif, tamamen doğal şeker ve diğer faydalı maddeler açısından zengindir.

Ben ne zaman muz yesem, bir mucize olmuşcasına kendimi sabahları daha zinde hissediyorum.

Günümüzde, özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde artık bir meyve kusursuz bir şekle sahip değilse kimse onu satın almıyor, yani meyvenin satın alınması için parlak ve göz alıcı olması gerekmektedir. O yüzden muz biraz kararmaya başlayınca, hemen onu çöpe atıyoruz.

Yani mantıklı değil mi? Çoğu meyve çürümeye başlayınca dışı kararır.

Ama söz konusu muz olunca, bu kararma muzun olgunlaştığını yani daha fazla TNF içerdiği anlamına gelir.

Eğer TNF’nin açılımının ne olduğunu bilmiyorsanız, kısaca Tümör Nekrosis Faktörü (Tumor Necrosis Factor) yani vücuttaki anormal hücrelerle mücadele eden bir kanser karşıtı maddedir.

Yapılan bir bilimsel çalışma, olgunlaşmış muzdaki TNF’nin gerçekten de tümör büyümesini engellediğini ve hücre ölümü veya başka bir deyişle apoptosis aracılığıyla tümör hücrelerinin yayılmasını önlediğini ortaya koymuştur.

İşte bu yüzden bir daha kararmaya başlayan bir muz gördüğünüzde çöpe atmayın. hemen yiyin ve vücudunuzu bu sağlık deposu meyveden mahrum etmeyin.

Eğer muzun yumuşamaya başlayan kısımlarını yemeyi sevmiyorsanız, blendera atın ve kendinize bir smoothie hazırlayın. İnanın bana, bu lezzete bayılacaksınız.

Muzun faydalarından bazıları:

– Mide yanması
– Kan basıncı
– Enerji
– Anemi
– Ülser
– Depresyon
– Kabızlık
– Sinirler veya PMS
– Sıcaklık Kontrolü

 

Videoyu buradan izleyin:

 

Bu yazıyı Facebook üzerinden arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle PAYLAŞIN.

Kaynak: http://blog.auntyacid.com/happens-body-eat-2-black-spotted-bananas-day-month/

SHARE